PAR MUMS

“SUDRABA PĪLĀDZIS”  ir rotu zīmols, kas mīt 9. un 21. gadsimtos:

9. gs., jo mēs pētām un rekonstruējam arheoloģiskās rotas balstoties Latvijas teritorijas vēlā dzelzs laikmeta senvēsturē, kā arī nodarbojamies ar eksperimentālo arheoloģiju.

21. gs., jo dzīvojam šajā gadsimtā, baudot tā sniegtās iespējas un radām laikmetīgus dizaina darbus.

Iedvesmu mēs smeļamies dabā, senvēsturē un labos cilvēkos!

Zīmola nosaukums ir radies no divu vārdu sintēzes, kur “SUDRABS” simbolizē šī brīža klātbūtni telpā un laikā – šeit un tagad uz zemes, starp bronzu (pazemi) un zeltu (debesīm). Savukārt, “PĪLĀDZIS” iemieso mūsu seno senču ticību tā spējām pasargāt un nest veiksmi.

“SUDRABA PĪLĀDZIS” ir rotu mākslinieces Lindas Šikures lolojums.
 
Sākotnēji aizraušanās ar senvēstures izpēti un eksperimentālo arheoloģiju aizsākās jau 1996. gadā, “SENĀS VIDES DARBNĪCA” biedrības ietvaros, kas bija kā pamats visai turpmākajai dzīvei – gan personīgajai, gan profesionālajai.
 
Senās sadzīves aina apmetnē “SENĀS VIDES DARBNĪCAS” sastāvā, jau citas upes krastā, 2012 gads.
 
Eksperimentālās arheoloģijas ietvaros piedalījāmies senā dzīvesveida un iemaņu izzināšanas nometnē, dažas nedēļas vasarā uz savas ādas praktizējot un izdzīvojot 9. gs. cilvēka iespējamo dzīves veidu, ikdienu, ēdienu, sadzīvi, īpaši iedziļinoties amata prasmēs un tehnikās.
 

“SENĀS VIDES DARBNĪCA” dzīvās vēstures pasākumā Grobiņā, 2010. gads.

 

“SENĀS VIDES DARBNĪCA” pašos pirmsākumos ar tās idejas autoru un iedvesmotāju, mūsu Skolotāju – Āri Alsiņu, foto Misas upes krastos 1996. gads
 
Rotu izlases kodolu veido tagadējās Latvijas teritorijā atrasto vēlā dzelzs laikmeta rotu rekonstrukcijas.
Rotas veidotas pēc skrupulozas oriģinālu izpētes sadarbojoties ar vairākiem Latvijas vēstures muzejiem. Tās tapušas balstoties tā laika rotu darināšanas tehnoloģijā – zūdošā vaska tehnikā, rotu atveidojot vaskā un pēcāk izlejot bronzā vai sudrabā, līdzīgi kā 9. gs., mūsdienās – 21.gs. tehnoloģija nav stipri mainījusies jo katras rotas pirmsākums tā pat top no iedvesmas un rokām veidota smaržīga bišu vaska.
 
“Sudraba pīlādzis” medijos: